Piwka Panel Piwny:
Reputacja: 1
Marcin Hejnowicz is an unknown quantity at this point
Domyślnie Polscy siatkarze pokonali Rosjan 3:1

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:1 Rosję w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Miliczu. Na ławce trenerskiej Biało-czerwonych zadebiutował nowy szkoleniowiec Andrei Anastasiego. Dla obu zespołów był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rywalizacja w Lidze Światowej. Zarówno Polacy jak i Rosjanie bardzo poważnie podeszli do sparingowego spotkania i zagrali z niezwykle wielkim zaangażowaniem.

Pierwszy set toczył się pod dyktando Rosjan i zakończył się ich zwycięstwem 25:23. Dwie kolejne sety zakończyły się zwycięstwem podopieczni Andrei Anastasiego. Biało-czerwoni wygrali je 28:26 oraz 27:25. W czwartym decydującym secie również dominowali Polacy i zakończyli go wygraną 25:19 pieczętując zwycięstwo w całym meczu. Już w sobotę dojdzie do kolejnego spotkania tych zespołów tym razem na hali w Twardogórze.

Polska - Rosja 3:1 (23:25, 28:26, 27:25, 25:19)
Polska: Paweł Woicki, Zbigniew Bartman, Karol Kłos, Bartosz Kurek, Michał Ruciak i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Jakub Jarosz, Fabian Drzyzga, Michał Bąkiewicz, Grzegorz Kosok.
Rosja: Aleksander Butko, Dmitrij Ilnych, Dmitrij Muserskij, Nikołaj Apalikow, Aleksiej Spirydonow, Taras Chtiej i Aleksandr Sokołow (libero) oraz Nikołaj Pawłow, Siergiej Grankin, Dienis Biriukow, Dmitrij Krasikow.