Wróć   Sport, Forum, Zobacz > Sporty indywidualne > Skoki narciarskie > Archiwum

Reputacja: 1
rzepek1 is an unknown quantity at this point
Domyślnie Fatalny występ Polaków w Engelbergu

Fatalny występ Polaków w Engelbergu

Przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni odbył się Puchar Kontynentalny. Były szumne zapowiedzi, że nasi skoczkowie w końcu pokażą, na co ich stać. Tak się jednak nie stało...

Przed Turniejem Czterech Skoczni miał miejsce Puchar Kontynentalny, który odbył się w szwajcarskim Engelbergu. Nie jest to oczywiście tak ważny turniej, jak ten z Niemiec i Austrii, lecz dla wielu zawodników jest to szansa na wybicie się i pokazanie swoich umiejętności. Zwycięzcą okazał się Maximilian Mechler, który zapewnił sobie prowadzenie już po pierwszej serii konkursu. Oddał skoki na odległość 137 oraz 127 metrów. Drugie miejsce należało do Austriaka - Markusa Eggenhofera. Swoje skoki może uznać za wspaniałe, szczególnie ten w drugiej serii. Po pierwszej serii konkursu, Markus zajmował 10 miejsce i wydawało się, że nie ma szans na znalezienie się nawet w pierwszej 5. W drugiej serii znacznie się poprawił i awansował aż o 9 miejsc ! Trzecie miejsce zajął Czech - Antonin Hajek. Warto przypomnieć, że ten zawodnik był w dobrej formie, lecz doznał wypadku samochodowego i powoli stara się wracać do dawnej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że już niedługo powróci do dawnej formy. Trzy kolejne miejsca przypadły dla Andersa Bardala (126/132,5 m), Roberto Dellasega (132,5/126,5) oraz Primoza Pikla (131,5/127 m). Dellasegas po pierwszej serii zajmował drugie miejsce i wydawać by się mogło, że zajmie miejsce na podium. Drugi skok już nie był tak udany i spadł na 5 lokatę. Remi Francais - reprezentant gospodarzy - po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce. Zgromadzeni kibice mieli nadzieję, że ujrzą swojego reprezentanta na podium, jednak zepsuł swój skok i ostatecznie zajął dopiero 13 pozycję. Nie ma wątpliwości - nasi zawodnicy zaprezentowali się fatalnie. Żaden z piątki naszych reprezentantów nie zakwalifikował się do serii finałowej. Były wielkie zapowiedzi, że możemy walczyć nawet o miejsca na podium, tymczasem było... jak zwykle. Rafał Śliż zajął 41 pozycję, Dawid Kubacki był 45., Łukasz Rutkowski 46., Marcin Bachleda 49. Największą niespodzianką był występ Grzegorza Miętusa. Nasz 16-letni zawodnik zwyciężył w ostatnim konkursie w estońskim Otepää, lecz tym razem zajął dopiero 51 pozycję.