Sport, Forum, Zobacz

Sport, Forum, Zobacz (http://www.sportforum.pl/)
-   Kulturystyka i Fitness (http://www.sportforum.pl/kulturystyka-i-fitness/)
-   -   Obciązenia bitumiczne a zeliwne (http://www.sportforum.pl/kulturystyka-i-fitness/10963-obci-zenia-bitumiczne-zeliwne.html)

tomassov 18-05-2017 10:51

Obciązenia bitumiczne a zeliwne
 
Chcialbym zapytać o różnice między bitumicznymi i zeliwnymi obciązeniami, bo potrzebuje sobie kupić i niby wszędzie radzą żeliwne ale nie wiadomo dlaczego tak naprawde, a widze że sa dużo droższe i chyba przez to dużo osób ma bitumiczne. Moze tutaj sie dowiem czy warto koniecznie dopłacać do droższych czy te bitumiczne sa wystarczajace?

Ania_ABCfitness 19-05-2017 10:53

Podstawową zaletą obciążeń bitumicznych jest powłoka, która nie rysuje powierzchni, nie ma więc obaw o zniszczenie podłogi lub mebli. Są popularniejsze, bo zdecydowanie tańsze od żeliwnych. Te drugie charakteryzują się większą wytrzymałością i odpornością – stąd ich wyższa cena. Wybór zależy więc w dużym stopniu od budżetu oraz od tego, gdzie zamierzasz ćwiczyć. W pomieszczeniach, ze względu na podatne na uszkodzenia panele, kafelki, itd. lepiej będzie wybrać obciążenia bitumiczne; jeżeli przewidujesz trening na powietrzu, na przykład w ogrodzie – polecam zdecydować się na żeliwne. Na stronie naszego sklepu możesz zapoznać się z aktualną ofertą i znaleźć coś dla siebie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Zapraszam do kontaktu w razie dodatkowych pytań.

diegoszcz 22-05-2017 11:58

ja uwazam że przede wszystkim musisz sie skupić na wartości obciążenia a nie na tym z jakiego materiału sa wykonane, w tej kwesti to bym radził zacząć od bitumicznych i nie przepłacać a dopiero jak będziesz z nich niezadowolony to sobie zmienisz na żelliwne, co ci szkodzi

tomassov 23-05-2017 08:47

Trzeba mieć ogród żeby brac pod uwage cwiczenie w ogrodzie. W mieszkanku sobie chce podnosić, w salonie ku rozpaczy żony, no to chyba sie wyjaśniło i kupie bitumiczne co by nie zniszczyły paneli. A co do wagi no to wiadomo że musze sobie odpowiednie kupić, pewnie kilka różnych bo jak sie rozkręce to mi sie różne przydadzą.

Ania_ABCfitness 30-05-2017 16:18

Skoro decydujesz się na zakup większej liczby obciążeń, korzystniej będzie w zestawie. Pod tym adresem znajdują się gotowe zestawy domowej siłowni, złożone z różnych elementów - w zależności od potrzeb i upodobań: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Możesz na przykład wybrać trzy rodzaje talerzy z gryfem albo powiększyć pakiet o ławeczkę z modlitewnikiem. Ławki marki Xylo oferowane w naszym sklepie z łatwością składają się do pionu, więc nie będą niepotrzebnie zagracać salonu. Jeżeli się na coś zdecydujesz albo będziesz miał dodatkowe pytania - śmiało!

Kages 13-06-2017 09:00

Może lepiej byłoby dołożyć i kupić jakiś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Mógłbyś wykonywać sporo ćwiczeń, na żeliwnym obciążeniu, do tego nie denerwowałbyś tym żony :D A te urządzenia wcale nie są takie drogie już teraz :)

Raskroll 19-06-2017 11:19

Bitumiczne są tańsze. Na porządnych siłowniach mają przeważnie żeliwne, ale spowodowane jest to też tym, że żeliwne są po prostu "chudsze", więc na niektóre maszyny wejdzie (albo sztangę jak ktoś da radę :D) wejdzie przykładowo więcej talerzy 20kg żeliwnych niż bitumicznych.

OtoSport_pl 17-05-2018 14:01

Racja, obciążenie bitumiczne jest tańsze,aczkolwiek pod kątem jakości czy solidności znacznie ustępuje obciążeniu żeliwnemu, wiem z własnego doświadczenia. Moim zdaniem warto zainwestować w żeliwne.

Raskroll 21-05-2018 15:22

Jestem takiego samego zdania

OtoSport_pl 19-06-2018 08:21

Daj znać czy ostatecznie zdecydowałeś się na zakup obciążenia oraz na jakie padł wybór, tak nawet z czystej ciekawości bo to pomoże również innym Użytkownikom na forum.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.2.0