Piwka Panel Piwny:
Reputacja: 1
Marcin Hejnowicz is an unknown quantity at this point
Domyślnie PŚ w Zakopanaym: Schlirenzauer wygrywa, Małysz piąty!

Austriak Gregor Schlirenzauer wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanym. Młody skoczek oddał skoki na odległość 138 i 133 metrów i był poza zasięgiem konkurencji. Na drugim miejscu został sklasyfikowany lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Simon Amman. Szwajcar w pierwszej serii wylądował na 136 metrze, a w drugiej na 131 m. Konkurs w Zakopanym nie zmienił lidera Pucharu Świata, nadal jest nim szwajcarski skoczek. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak, Thomas Morgenstern.

Najwyżej z polaków został sklasyfikowany Adam Małysz. Polski skoczek po pierwszej serii za skok na odległość 128 metrów został sklasyfikowany na piątej lokacie. W drugiej serii nasz najlepszy skoczek wylądował na 130 metrze i obronił dobre piąte miejsce. Choć polscy kibice liczyli na dobre występy pozostałych naszych zawodników niedoczekani się kolejnych dobrych rezultatów w wykonaniu naszych rodaków. Do czołowej trzydziestki oprócz Adama Małysza awansowało jeszcze trzech Polaków. Łukasz Rutkowski w pierwszej serii oddał skok na odległość 120 metrów i zajmował dobre miejsce w drugiej dziesiątce. Niestety drugi skok nie wyszedł Rutkowskiemu już tak dobrze i ostatecznie wylądował na 25 lokacie. Szczególnie zawiodła nas postawa Kamila Stocha, który ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 27 miejscu. Najkrótszy skok w drugiej serii oddał Stefan Hula i ostatecznie musiał się zadowolić zajęciem przedostatniego miejsca w konkursie.

Do finałowej trzydziestki nie udało się awansować pięciu naszym reprezentantom. Na 36 lokacie został sklasyfikowany Marcin Bachleda. Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus wylądowali na 112 metrze i ostatecznie zajęli kolejno 40 i 41 miejsce. Grzegorze Miętus został sklasyfikowany na 48 miejscu za skok na odległość 107 metrów. Najkrótszy skok w konkursie oddał Andrzej Zapotoczny (92,5 metra) i zajął 49 lokatę. Polak i był ostatni tylko dlatego, że zdyskwalifikowany został David Lazzarowi.

Domyślnie

Schlirenzauer w Zakopanem czuje się jak w domu. Niesamowite jak ten młody zawodnik jest uzdolniony. Szkoda, że tak niewiele zabrakło Małyszowi do zajęcia miejsca na podium.

Domyślnie

Brawo dla Gregora Schlirenzauera . W tak młodym wieku zdobył tyle zwycięstw naprawde wielkie gratulacje . Brawa należa się także Adamowi Małyszowi i Thomasowi Morgensternowi .......
kwiatuszek2-2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem