Sport, Forum, Zobacz

Sport, Forum, Zobacz (http://www.sportforum.pl/)
-   Sporty Zespołowe - Artykuły (http://www.sportforum.pl/sporty-zespo-owe-artyku-y/)
-   -   Faza pucharowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych (http://www.sportforum.pl/sporty-zespo-owe-artyku-y/7551-faza-pucharowa-ligi-mistrzow-pi-karzy-recznych.html)

Marcin Hejnowicz 24-03-2011 21:30

Faza pucharowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
 
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wkracza w decydująca fazę. Szesnaście najlepszych zespołów na Starym Kontynencie zmierzy się w dwumeczu o awans do kolejnego etapu. Wśród najlepszych europejskich zespołów zabrakło naszych reprezentantów, pozostaje nam jedynie emocjonować się występami rodaków w barwach zagranicznych zespołów.

Pierwsze spotkania Ligi Mistrzów odbędą się już w piątek. Na inauguracje HSV Hamburg zmierzy się z Cuatro Rayas Valladoid. Wicemistrzowie Niemiec niemal w ostatniej chwili zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Pomimo tego w starciu z Hiszpanami to oni będą zdecydowanym faworytem. W zespole gospodarzy na parkiecie powinniśmy ujrzeć Marcina i Krzysztofa Lijewskiego. W drugim piątkowym spotkaniu mistrzowie Francji, Montpellier Aqqlomeration zmierzy się ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będzie zespół z Francji.

Broniący trofeum wywalczonego przed rokiem THW Kiel zmierzy się na wyjeździe z KIF Kolding. Gospodarzom będzie niezwykle trudno o sprawienie niespodzianki. Goście są jednym z głównych faworytów do triumfu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Renovalia Ciudad Real z Mariuszem Jurkiewiczem w składzie zmierzy się z Chambery Savoie. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będą zawodnicy z Francji. Zespołowi Jurkiewicza pozostaje jedynie walczyć o sprawienie sensacji.

Polskich akcentów w 1/16 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych jest niewiele. Szczególnie duży wkład w poczynania swojej drużyny powinni mieć bracia Lijewscy. Jeśli zagrają dobrze to mogą okazać się kluczowymi zawodnikami w walce o awans do kolejnej rundy.Plan pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów:

24.03.2011
HSV Hamburg - Cuatro Rayas Valladolid godz. 19:30
Kadetten Schaffhausen - Montpellier Agglomeration godz. 20:30

26.03.2011
Pick Szeged - SG Flensburg-Handewitt godz. 14:30
KIF Kolding - THW Kiel godz. 16:15

27.03.2011
Chambery Savoie - Renovalia Ciudad Real godz. 17:00
FC Barcelona Borges - MKB Veszprém godz. 17:30
Bośnia Sarajewo - Chekhovskie Medvedi godz. 18:00
Croatia Osiguranje Zagrzeb - Rhein-Neckar Löwen godz. 18:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.2.0