Piwka Panel Piwny:
Reputacja: 1
loleks95 is an unknown quantity at this point
Domyślnie Koniec marzeń o final eight

Polskie siatkarki przegrały z reprezentacją Chin 0:3 podczas turnieju eliminacyjnego do finałów World Grand Prix w Hong Kongu.
Polki zostały sklasyfikowane na 10 miejscu.
Polki, aby awansować musiały wygrać z Chinkami obojętnie w jakim stosunku.
Początek meczu był bardzo obiecujący nasze panie prowadziły 8:6 13:10 15:11. Kilkakrotnie miały piłkę w górze, aby odskoczyć rywalkom na 5 punktów. Niestety to się nie udało. A niewykorzystane sytuacje się mszczą. Na zagrywkę po stronie chińskiej weszła Wang i zdobyła kilka punktów z rzędu. Zawodziła Klaudia Kaczorowska, która w dwóch wcześniejszych meczach grała rewelacyjnie. Słabo grała Karolina Kosek. Całe WGP było dla niej słabo udane. Gdy Polki doszły rywalki na 2 punkty w końcówce wydawało się, że coś się uda jeszcze ugrać. Niestety nasze siatkarki traciły punkt za punktem a seta zakończył blok na Anicie Kwiatkowskiej. Pierwszego seta wygrały Chinki 25:20.
Drugi set ponownie Polki zaczęły dobrze prowadząc od początku do stanu 13:12. Potem traciły punkty seriami. W końcówce było widać, że nasze panie chcą ugrać jeszcze parę punktów w tym secie, ale przewaga Chinek była zbyt duża. I to Azjatki wygrały drugiego seta do 17 i objęły prowadzenie 2:0.
Trzeci set znowu Polki zaczęły dobrze prowadziły 10:8 16:14 i ponownie po drugiej przerwie technicznej coś się zacięło. Chinki odskoczyły na kilka punktów i ambitna pogoń w końcówce nie przyniosła efektu. Polki przegrały trzeciego seta do 22. Cały mecz 0:3 i straciły szansę na awans.
Polki w zeszłym roku zajęły 6 miejsce w WGP, w tym 10. Polska w rankingu straci dużo punktów i będzie czekała nasze panie trudna droga, aby awansować na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.